Лабораторія технологій штучного інтелекту

Загальні положення

 

 1. Обчислювальні ресурси навчального кластеру паралельних та розподілених обчислень Львівського національного університету імені Івана Франка (надалі НК) призначені для виконання наукових досліджень та забезпечення навчального процесу, що здійснюються в університеті і вимагають використання високопродуктивних обчислювальних систем.
 2. Використання обчислювальних ресурсів НК проводиться у віддаленому режимі (через мережу Інтернет).
 3. Для отримання доступу до ресурсів НК співробітникам, аспірантами або студентам університету необхідно заповнити дві форми: "Службове подання для реєстрації" (Додаток 2) та "Дані для реєстрації" (Додаток 1) на кожен обліковий запис. Підписані форми необхідно подати адміністратору НК, к. 212, корпус факультету електроніки та комп'ютерних технологій, вул. Драгоманова, 50, тел. (032) 239-46-77. Додаткову інформацію можна отримати за адресою stolyarchuk@electronics.lnu.edu.ua.
 4. Проходження процедури реєстрації автоматично означає згоду користувача НК з правилами доступу і використання ресурсів НК та політикою безпеки обчислювальних ресурсів НК. Порушення цих правил чи політики безпеки є підставою для позбавлення права користування ресурсами НК.
 5. Планові профілактичні роботи проводяться згідно з графіком регламентних робіт. У зв'язку з цим у вказаний час черги завдань можуть бути зупинені, а активні завдання призупинені, і обчислювальні ресурси НК можуть бути недоступні для користувачів. Після закінчення профілактичних робіт черги завдань будуть розблоковані, а завдання, що стоять в чергах, будуть запущені на виконання. Про проведення профілактичних робіт будуть розсилатися повідомлення електронною поштою.

 

Правила доступу і використання ресурсів НК

 

 1. Використання ресурсів НК має здійснюватися винятково для вирішення завдань, зазначених у заявці.
 2. Користувачі несуть повну відповідальність за виконання ліцензійних вимог встановлюваних ними програмних продуктів і відповідність їх використання чинному законодавству України.
 3. Кожен користувач ресурсів НК повинен бути конкретною фізичною особою. Групова відповідальність за обліковий запис користувача недопустима.
 4. Користувачам категорично забороняється передавати свій логін і пароль іншим особам. Після першого входу в систему кластера необхідно змінити свій пароль. З метою безпеки рекомендується користувачам змінювати свій пароль не рідше, ніж раз на місяць.
 5. Доступ до обчислювальних ресурсів НК здійснюється тільки з зазначених у заявці IPадрес.
 6. Для формування зведених звітів про роботу НК всі користувачі зобов'язуються один раз на рік (до 15 жовтня) надавати коротку інформацію про дослідження, виконані з використанням ресурсів НК.
 7. Автори наукових робіт зобов'язуються в публікаціях ставити посилання на використання ресурсів НК.
 8. Для продовження терміну дії облікового запису користувачі НК кожного року повинні пройти процедуру продовження реєстрації. Для цього необхідно заповнити форму: "Службове подання для продовження реєстрації" (Додаток 2) та за необхідності заповнити ще раз "Дані для реєстрації" (Додаток 1) зі змінами та уточненнями. Підписані форми необхідно подати адміністратору НК, к. 212, корпус факультету електроніки та комп'ютерних технологій, вул. Драгоманова, 50, тел. (032) 239-46-77.
 9. У разі зміни будь-яких реєстраційних даних (IP-адреси, контактної інформації, потреб у ресурсах та ін.) користувач повинен негайно повідомити про це адміністрацію НК за адресою stolyarchuk@electronics.lnu.edu.ua.

 

Політика безпеки обчислювальних ресурсів НК:

 

1.      Конфіденційність інформації:

1.1.   Користувач зобов'язується не розголошувати свої облікові дані, включаючи свій пароль та інші дані, що використовуються для його автентифікації на ресурсах НК, і не передавати їх іншим особам.

1.2.   Користувач зобов'язується не розголошувати дані про внутрішній устрій ресурсів НК: апаратної та програмної конфігурації, статистики використання ресурсів та інших відомостей, що не перебувають у загальному доступі.

2.      Правила використання ресурсів:

2.1.   Користувач зобов'язується не надавати доступу до свого облікового запису на ресурсах НК іншим особам. Зокрема, забороняється відкривати термінальну сесію і дозволяти іншим особам запускати команди у створеній сесії.

2.2.   Користувач зобов'язується використовувати термінальні вузли обчислювальних ресурсів НК тільки для побудови та мінімального налагодження своїх програм, підготовки вхідних даних, запуску завдань в чергу і отримання результатів їх виконання.

2.3.   Користувач зобов'язується не запускати завдання, які будуть намагатися породжувати процеси, що залишаються на обчислювальних вузлах після завершення завдання і, таким чином, завантажують обчислювальні ресурси поза чергою завдань.

2.4.   Користувач зобов'язується не чинити будь-яких дій, пов'язаних із порушенням політик планування завдань, з тимчасовим або постійним виведенням ресурсів з ладу (переповнення оперативної пам'яті, дисків або псування устаткування).

2.5.   Користувач зобов'язується не намагатися підвищувати свої привілеї і не намагатися отримати несанкціонований доступ, використовуючи будь-які програмні, апаратні чи програмно-апаратні технології.

2.6.   Користувач зобов'язується не використовувати обчислювальні ресурси НК для розгортання додатків, безпосередньо не пов'язаних зі санкціонованою діяльністю користувача; як приклад несанкціонованої діяльності можна привести розсилку спаму, сканування портів, стеження за сесіями інших користувачів та інші дії подібного роду.

2.7.   Користувач зобов'язується не використовувати для своєї роботи на обчислювальних ресурсах НК програми та бібліотеки, які потребують ліцензування, без відповідних ліцензій, а також використовувати ліцензійні програми способами, не передбаченими їхніми ліцензіями (наприклад, використовувати освітні ліцензії для створення та розповсюдження комерційних продуктів).

Додаток 1

Додаток 2

© 2003- Лабораторія технологій штучного інтелекту,
Львівський національний університет імені Івана Франка
Останні зміни ▲ Нагору ▲